Risultato della ricerca

Acer negundo L.SAPINDACEAE
Achillea collina (Becker ex Wirtg.) HeimerlASTERACEAE
Achillea roseoalba Ehrend.ASTERACEAE
Agrimonia eupatoria L. subsp. eupatoriaROSACEAE
Agrostis stolonifera L. subsp. stoloniferaPOACEAE
Ailanthus altissima (Mill.) SwingleSIMAROUBACEAE
Ajuga reptans L.LAMIACEAE
Alliaria petiolata (M. Bieb.) Cavara & GrandeBRASSICACEAE
Allium porrum L. subsp. porrumAMARYLLIDACEAE
Allium savii Parl.AMARYLLIDACEAE
Allium vineale L.AMARYLLIDACEAE
Alopecurus myosuroides Huds. subsp. myosuroidesPOACEAE
Althaea cannabina L.MALVACEAE
Althenia filiformis Petit subsp. filiformisPOTAMOGETONACEAE
Amaranthus albus L.AMARANTHACEAE
Amaranthus deflexus L.AMARANTHACEAE
Amaranthus retroflexus L.AMARANTHACEAE
Amorpha fruticosa L.FABACEAE
Anisantha madritensis (L.) Nevski subsp. madritensisPOACEAE
Anisantha sterilis (L.) NevskiPOACEAE
Anthemis arvensis L. subsp. arvensisASTERACEAE
Anthoxanthum odoratum L. subsp. odoratumPOACEAE
Aphanes arvensis L.ROSACEAE
Arabidopsis thaliana (L.) Heynh.BRASSICACEAE
Arenaria serpyllifolia L. subsp. serpyllifoliaCARYOPHYLLACEAE
Aristolochia clematitis L.ARISTOLOCHIACEAE
Arrhenatherum elatius (L.) P. Beauv. ex J. Presl & C. Presl subsp. elatiusPOACEAE
Artemisia absinthium L.ASTERACEAE
Artemisia caerulescens L. subsp. caerulescensASTERACEAE
Artemisia verlotiorum LamotteASTERACEAE
Artemisia vulgaris L.ASTERACEAE
Arthrocnemum macrostachyum (Moric.) K. KochAMARANTHACEAE
Arum italicum Mill. subsp. italicumARACEAE
Arundo donax L.POACEAE
Arundo plinii TurraPOACEAE
Asparagus acutifolius L.ASPARAGACEAE
Asparagus maritimus (L.) Mill.ASPARAGACEAE
Asparagus officinalis L.ASPARAGACEAE
Astragalus sesameus L.FABACEAE
Atriplex patula L.AMARANTHACEAE
Atriplex prostrata Boucher ex DC.AMARANTHACEAE
Atriplex tatarica L.AMARANTHACEAE
Avena barbata Pott ex Link subsp. barbataPOACEAE
Avena sterilis L. s.l.POACEAE
Bellevalia romana (L.) SweetASPARAGACEAE
Bellis perennis L.ASTERACEAE
Bidens frondosus L.ASTERACEAE
Blackstonia perfoliata (L.) Huds. subsp. perfoliataGENTIANACEAE
Brassica napus L. subsp. napusBRASSICACEAE
Bromus hordeaceus L. subsp. molliformis (J. Lloyd ex Billot) Maire & WeillerPOACEAE
Bupleurum tenuissimum L.APIACEAE
Cakile maritima Scop. subsp. maritimaBRASSICACEAE
Calamagrostis epigejos (L.) Roth subsp. epigejosPOACEAE
Calepina irregularis (Asso) Thell.BRASSICACEAE
Capsella bursa-pastoris (L.) Medik. subsp. bursa-pastorisBRASSICACEAE
Cardamine hirsuta L.BRASSICACEAE
Carduus pycnocephalus L. subsp. pycnocephalusASTERACEAE
Carex divisa Huds.CYPERACEAE
Carex extensa Gooden.CYPERACEAE
Carex flacca Schreb. subsp. flaccaCYPERACEAE
Carex hirta L.CYPERACEAE
Carlina vulgaris L. subsp. vulgarisASTERACEAE
Catapodium rigidum (L.) C.E. Hubb. subsp. rigidumPOACEAE
Centaurea jacea L. subsp. gaudinii (Boiss. & Reut.) GremliASTERACEAE
Centaurea nigrescens Willd. subsp. nigrescensASTERACEAE
Cerastium brachypetalum Desp. ex Pers. subsp. brachypetalumCARYOPHYLLACEAE
Cerastium glomeratum Thuill.CARYOPHYLLACEAE
Cerastium semidecandrum L.CARYOPHYLLACEAE
Chaenorhinum minus (L.) Lange subsp. minusPLANTAGINACEAE
Chamaesyce canescens (L.) Prokh. subsp. massiliensis (DC.) SojákEUPHORBIACEAE
Chamaesyce maculata (L.) SmallEUPHORBIACEAE
Chamaesyce nutans (Lag.) SmallEUPHORBIACEAE
Chelidonium majus L.PAPAVERACEAE
Chenopodium album L. subsp. albumAMARANTHACEAE
Chenopodium polyspermum L.AMARANTHACEAE
Cichorium intybus L.ASTERACEAE
Cirsium arvense (L.) Scop.ASTERACEAE
Cirsium vulgare (Savi) Ten. subsp. vulgareASTERACEAE
Clematis flammula L.RANUNCULACEAE
Clematis vitalba L.RANUNCULACEAE
Clinopodium nepeta (L.) Kuntze subsp. nepetaLAMIACEAE
Colchicum lusitanum Brot.COLCHICACEAE
Colutea arborescens L.FABACEAE
Convolvulus arvensis L.CONVOLVULACEAE
Convolvulus sepium L. subsp. sepiumCONVOLVULACEAE
Crepis vesicaria L. subsp. taraxacifolia (Thuill.) Thell.ASTERACEAE
Crithmum maritimum L.APIACEAE
Cuscuta campestris Yunck.CONVOLVULACEAE
Cycloloma atriplicifolium (Spreng.) J.M. Coult.AMARANTHACEAE
Cynara cardunculus L. subsp. cardunculusASTERACEAE
Cynodon dactylon (L.) Pers.POACEAE
Dactylis glomerata L. subsp. glomerataPOACEAE
Danthonia decumbens (L.) DC. subsp. decumbensPOACEAE
Daucus carota L. subsp. carotaAPIACEAE
Digitaria sanguinalis (L.) Scop. subsp. sanguinalisPOACEAE
Diplotaxis erucoides (L.) DC. subsp. erucoidesBRASSICACEAE
Diplotaxis tenuifolia (L.) DC.BRASSICACEAE
Dipsacus fullonum L.CAPRIFOLIACEAE
Dittrichia viscosa (L.) Greuter subsp. viscosaASTERACEAE
Ecballium elaterium (L.) A. Rich.CUCURBITACEAE
Echinochloa crusgalli (L.) P. Beauv. s.l.POACEAE
Echium vulgare L. subsp. vulgareBORAGINACEAE
Elaeagnus angustifolia L.ELAEAGNACEAE
Eleusine indica (L.) Gaertn. subsp. indicaPOACEAE
Elytrigia atherica (Link) KerguélenPOACEAE
Elytrigia elongata (Host) Nevski subsp. elongataPOACEAE
Epilobium tetragonum L. subsp. tetragonumONAGRACEAE
Equisetum ramosissimum Desf. subsp. ramosissimumEQUISETACEAE
Equisetum telmateia Ehrh.EQUISETACEAE
Equisetum telmateia Ehrh. (fusti fertili)EQUISETACEAE
Eragrostis minor Host subsp. minorPOACEAE
Erigeron annuus (L.) Desf. subsp. annuusASTERACEAE
Erigeron canadensis L.ASTERACEAE
Erigeron sumatrensis Retz.ASTERACEAE
Erophila verna (L.) DC. s.l.BRASSICACEAE
Eupatorium cannabinum L. subsp. cannabinumASTERACEAE
Euphorbia cyparissias L.EUPHORBIACEAE
Euphorbia falcata L. subsp. falcataEUPHORBIACEAE
Euphorbia helioscopia L. subsp. helioscopiaEUPHORBIACEAE
Euphorbia peplus L.EUPHORBIACEAE
Euphorbia platyphyllos L.EUPHORBIACEAE
Fumaria officinalis L. subsp. officinalisPAPAVERACEAE
Galatella linosyris (L.) Rchb.f. subsp. linosyrisASTERACEAE
Galega officinalis L.FABACEAE
Galinsoga quadriradiata Ruiz & Pav.ASTERACEAE
Galium aparine L.RUBIACEAE
Galium mollugo L. subsp. mollugoRUBIACEAE
Galium verum L. subsp. verumRUBIACEAE
Genista tinctoria L.FABACEAE
Geranium dissectum L.GERANIACEAE
Geranium molle L.GERANIACEAE
Geranium purpureum Vill.GERANIACEAE
Glebionis segetum (L.) Fourr.ASTERACEAE
Glechoma hederacea L.LAMIACEAE
Hainardia cylindrica (Willd.) GreuterPOACEAE
Halimione portulacoides (L.) AellenAMARANTHACEAE
Hedera helix L. s.l.ARALIACEAE
Helianthus tuberosus L.ASTERACEAE
Helminthotheca echioides (L.) HolubASTERACEAE
Hordeum marinum Huds.POACEAE
Hordeum murinum L. subsp. leporinum (Link) Arcang.POACEAE
Humulus lupulus L.CANNABACEAE
Hypericum perforatum L. subsp. perforatumHYPERICACEAE
Hypochaeris achyrophorus L.ASTERACEAE
Hypochaeris radicata L.ASTERACEAE
Jacobaea aquatica (Hill) G .Gaertn., B. Mey. & Scherb.ASTERACEAE
Juncus acutus L. subsp. acutusJUNCACEAE
Juncus bufonius L.JUNCACEAE
Juncus hybridus Brot.JUNCACEAE
Juncus maritimus Lam.JUNCACEAE
Kickxia commutata (Bernh. ex Rchb.) Fritsch subsp. commutataPLANTAGINACEAE
Kickxia spuria (L.) Dumort. subsp. spuriaPLANTAGINACEAE
Lactuca serriola L.ASTERACEAE
Lagurus ovatus L. subsp. ovatusPOACEAE
Lathyrus hirsutus L.FABACEAE
Lepidium draba L. subsp. drabaBRASSICACEAE
Lepidium graminifolium L. subsp. graminifoliumBRASSICACEAE
Lepidium ruderale L.BRASSICACEAE
Limonium narbonense Mill.PLUMBAGINACEAE
Linaria vulgaris Mill. subsp. vulgarisPLANTAGINACEAE
Linum bienne Mill.LINACEAE
Linum maritimum L. subsp. maritimumLINACEAE
Lolium multiflorum Lam.POACEAE
Lolium perenne L.POACEAE
Lotus corniculatus L. subsp. corniculatusFABACEAE
Lotus tenuis Waldst. & Kit. ex Willd.FABACEAE
Lysimachia arvensis (L.) U. Manns & Anderb. subsp. arvensisPRIMULACEAE
Lythrum salicaria L.LYTHRACEAE
Malva sylvestris L. subsp. sylvestrisMALVACEAE
Matricaria chamomilla L.ASTERACEAE
Medicago arabica (L.) Huds.FABACEAE
Medicago lupulina L.FABACEAE
Medicago polymorpha L.FABACEAE
Medicago sativa L.FABACEAE
Medicago x varia MartynFABACEAE
Melilotus albus Medik.FABACEAE
Melilotus officinalis (L.) Lam.FABACEAE
Melilotus sulcatus Desf.FABACEAE
Mentha suaveolens Ehrh. subsp. suaveolensLAMIACEAE
Mercurialis annua L.EUPHORBIACEAE
Muscari neglectum Guss. ex Ten.ASPARAGACEAE
Myagrum perfoliatum L.BRASSICACEAE
Myosotis arvensis (L.) Hill subsp. arvensisBORAGINACEAE
Myosotis ramosissima Rochel subsp. ramosissimaBORAGINACEAE
Narcissus poëticus L.AMARYLLIDACEAE
Odontites vulgaris Moench subsp. vulgarisOROBANCHACEAE
Oenothera biennis L.ONAGRACEAE
Ononis natrix L. subsp. natrixFABACEAE
Ononis spinosa L. s.l.FABACEAE
Onopordum acanthium L. subsp. acanthiumASTERACEAE
Ornithogalum umbellatum L.ASPARAGACEAE
Oxalis articulata SavignyOXALIDACEAE
Oxalis corniculata L.OXALIDACEAE
Pallenis spinosa (L.) Cass. subsp. spinosaASTERACEAE
Papaver hybridum L.PAPAVERACEAE
Papaver rhoeas L. subsp. rhoeasPAPAVERACEAE
Parapholis incurva (L.) C.E. Hubb. subsp. incurvaPOACEAE
Parapholis strigosa (Dumort.) C.E. Hubb.POACEAE
Parietaria officinalis L.URTICACEAE
Paspalum distichum L.POACEAE
Persicaria lapathifolia (L.) Delarbre subsp. lapathifoliaPOLYGONACEAE
Persicaria maculosa (L.) GrayPOLYGONACEAE
Petrorhagia saxifraga (L.) Link subsp. saxifragaCARYOPHYLLACEAE
Phragmites australis (Cav.) Trin. ex Steud. subsp. australisPOACEAE
Picris hieracioides L. subsp. hieracioidesASTERACEAE
Pittosporum tobira (Thunb.) W.T. AitonPITTOSPORACEAE
Plantago coronopus L.PLANTAGINACEAE
Plantago lanceolata L.PLANTAGINACEAE
Plantago major L. subsp. majorPLANTAGINACEAE
Poa annua L.POACEAE
Poa bulbosa L. subsp. bulbosaPOACEAE
Poa trivialis L. subsp. trivialisPOACEAE
Polycarpon tetraphyllum (L.) L. subsp. tetraphyllumCARYOPHYLLACEAE
Polygonum aviculare L. subsp. avicularePOLYGONACEAE
Polypogon monspeliensis (L.) Desf.POACEAE
Populus alba L.SALICACEAE
Populus x canadensis MoenchSALICACEAE
Portulaca oleracea L. subsp. oleraceaPORTULACACEAE
Potentilla reptans L.ROSACEAE
Poterium sanguisorba L. subsp. balearicum (Bourg. ex Nyman) StaceROSACEAE
Prospero autumnalis (L.) Speta subsp. autumnalisASPARAGACEAE
Prunella laciniata (L.) L.LAMIACEAE
Prunella vulgaris L. subsp. vulgarisLAMIACEAE
Prunus spinosa L. subsp. spinosaROSACEAE
Puccinellia festuciformis (Host) Parl. subsp. festuciformisPOACEAE
Pulicaria dysenterica (L.) Bernh.ASTERACEAE
Pycreus flavescens (L.) P. Beauv. ex Rchb.CYPERACEAE
Pyrus communis L.ROSACEAE
Ranunculus bulbosus L.RANUNCULACEAE
Ranunculus muricatus L.RANUNCULACEAE
Ranunculus parviflorus L.RANUNCULACEAE
Ranunculus peltatus Schrank subsp. baudotii (Godr.) C.D.K. CookRANUNCULACEAE
Ranunculus repens L.RANUNCULACEAE
Ranunculus sceleratus L.RANUNCULACEAE
Raphanus raphanistrum L. subsp. landra (DC.) Bonnier & LayensBRASSICACEAE
Rapistrum rugosum (L.) All.BRASSICACEAE
Reseda alba L. subsp. albaRESEDACEAE
Robinia pseudoacacia L.FABACEAE
Rosa canina L.ROSACEAE
Rosa sempervirens L.ROSACEAE
Rostraria cristata (L.) TzvelevPOACEAE
Rubus caesius L.ROSACEAE
Rubus ulmifolius SchottROSACEAE
Rumex conglomeratus MurrayPOLYGONACEAE
Rumex crispus L.POLYGONACEAE
Rumex cristatus DC.POLYGONACEAE
Rumex obtusifolius L. subsp. obtusifoliusPOLYGONACEAE
Rumex pulcher L. subsp. pulcherPOLYGONACEAE
Ruppia cirrhosa (Petagna) GrandeRUPPIACEAE
Ruppia maritima L.RUPPIACEAE
Sagina procumbens L. subsp. procumbensCARYOPHYLLACEAE
Salicornia patula Duval-JouveAMARANTHACEAE
Salicornia veneta Pignatti & LausiAMARANTHACEAE
Salsola soda L.AMARANTHACEAE
Salsola tragus L. subsp. tragusAMARANTHACEAE
Salvia pratensis L. subsp. pratensisLAMIACEAE
Salvia verbenaca L.LAMIACEAE
Sambucus ebulus L.ADOXACEAE
Sambucus nigra L.ADOXACEAE
Samolus valerandi L.PRIMULACEAE
Saponaria officinalis L.CARYOPHYLLACEAE
Sarcocornia fruticosa (L.) A.J. ScottAMARANTHACEAE
Saxifraga tridactylites L.SAXIFRAGACEAE
Scabiosa triandra L.CAPRIFOLIACEAE
Schoenoplectus tabernaemontani (C.C. Gmel.) PallaCYPERACEAE
Sclerochloa dura (L.) P. Beauv.POACEAE
Securigera varia (L.) LassenFABACEAE
Sedum sexangulare L.CRASSULACEAE
Senecio vulgaris L.ASTERACEAE
Setaria parviflora (Poir.) KerguélenPOACEAE
Setaria pumila (Poir.) Roem. & Schult.POACEAE
Sherardia arvensis L.RUBIACEAE
Silene latifolia Poir. subsp. alba (Mill.) Greuter & BurdetCARYOPHYLLACEAE
Silene otites (L.) Wibel subsp. otitesCARYOPHYLLACEAE
Silene vulgaris (Moench) Garcke subsp. vulgarisCARYOPHYLLACEAE
Silybum marianum (L.) Gaertn.ASTERACEAE
Sinapis alba L. subsp. albaBRASSICACEAE
Sinapis arvensis L. subsp. arvensis
Sisymbrium officinale (L.) Scop.BRASSICACEAE
Sixalix atropurpurea (L.) Greuter & Burdet subsp. grandiflora (Scop.) Soldano & F. ContiCAPRIFOLIACEAE
Solanum nigrum L.SOLANACEAE
Sonchus oleraceus L.ASTERACEAE
Sorghum halepense (L.) Pers.POACEAE
Spergularia media (L.) C. PreslCARYOPHYLLACEAE
Spergularia salina J. Presl & C. PreslCARYOPHYLLACEAE
Stellaria media (L.) Vill. subsp. mediaCARYOPHYLLACEAE
Stellaria pallida (Dumort.) Crép.CARYOPHYLLACEAE
Stuckenia pectinata (L.) BörnerPOTAMOGETONACEAE
Suaeda maritima (L.) Dumort.AMARANTHACEAE
Suaeda vera J.F. Gmel.AMARANTHACEAE
Symphyotrichum squamatum (Spreng.) G.L. NesomASTERACEAE
Syringa vulgaris L.OLEACEAE
Tamarix gallica L.TAMARICACEAE
Taraxacum officinale W.W. Weber ex F.H. Wigg. s.l.ASTERACEAE
Taraxacum sect. Erythrosperma (H. Lindb.) Dahlst.ASTERACEAE
Teucrium capitatum L. subsp. capitatumLAMIACEAE
Thlaspi arvense L.BRASSICACEAE
Tordylium apulum L.APIACEAE
Torilis helvetica (Jacq.) C.C. Gmel.APIACEAE
Torilis japonica (Houtt.) DC.APIACEAE
Torilis nodosa (L.) Gaertn.APIACEAE
Tragopogon porrifolius L. subsp. porrifoliusASTERACEAE
Tragopogon pratensis L.ASTERACEAE
Tragus racemosus (L.) All.POACEAE
Tribulus terrestris L.ZYGOPHYLLACEAE
Trifolium angustifolium L. subsp. angustifoliumFABACEAE
Trifolium arvense L. subsp. arvenseFABACEAE
Trifolium campestre Schreb.FABACEAE
Trifolium echinatum M. Bieb.FABACEAE
Trifolium fragiferum L. subsp. fragiferumFABACEAE
Trifolium incarnatum L. subsp. molinerii (Hornem.) Ces.FABACEAE
Trifolium nigrescens Viv. subsp. nigrescensFABACEAE
Trifolium pratense L. subsp. pratenseFABACEAE
Trifolium repens L.FABACEAE
Tripleurospermum inodorum (L.) Sch.Bip.ASTERACEAE
Tripolium pannonicum (Jacq.) Dobrocz. subsp. pannonicumASTERACEAE
Tussilago farfara L.ASTERACEAE
Ulmus minor Mill. subsp. minorULMACEAE
Valerianella eriocarpa Desv.CAPRIFOLIACEAE
Valerianella locusta (L.) Laterr.CAPRIFOLIACEAE
Verbascum sinuatum L.SCROPHULARIACEAE
Verbena officinalis L.VERBENACEAE
Veronica arvensis L.PLANTAGINACEAE
Veronica hederifolia L. subsp. hederifoliaPLANTAGINACEAE
Veronica persica Poir.PLANTAGINACEAE
Vicia pseudocracca Bertol.FABACEAE
Vicia sativa L. subsp. sativaFABACEAE
Viola arvensis Murray s.l.VIOLACEAE
Viola tricolor L. subsp. tricolorVIOLACEAE
Vulpia ligustica (All.) LinkPOACEAE
Vulpia myuros (L.) C.C. Gmel. subsp. myurosPOACEAE
Xanthium orientale L. subsp. italicum (Moretti) GreuterASTERACEAE
Xanthoselinum venetum (Spreng.) Soldano & BanfiAPIACEAE
Yucca gloriosa L.ASPARAGACEAE


Partner/Partnerji: Università di Trieste, Dip. di Scienze della Vita (Lead Partner), Prirodoslovni Muzej Slovenije, Ljubljana, Univerza na Primorskem -Università del Litorale Koper/Capodistria, Università di Padova, Dip. di Biologia, Zavod Republike Slovenije za šolstvo Ljubljana, Comune di San Dorligo della Valle - Občina Dolina, Consorzio del Parco Regionale del Delta del Po Emilia Romagna, Agenzia Regionale per la Protezione dell’Ambiente del Friuli Venezia Giulia (ARPA - FVG), Gruppo di Azione Locale Venezia Orientale (GAL Venezia Orientale - VEGAL), Triglavski Narodni Park, Univerza v Novi Gorici.

Progetto Strumenti interattivi per l’identificazione della biodiversità: un progetto educativo in un’area transfrontaliera (SiiT): finanziato nell’ambito del Programma per la Cooperazione Transfrontaliera Italia-Slovenia 2007-2013, dal Fondo europeo di sviluppo regionale e dai fondi nazionali.

Projekt Interaktivna določevalna orodja za šole (SIIT): spoznavanje biotske pestrosti na čezmejnem območju sofinancirana v okviru Programa čezmejnega sodelovanja Slovenija-Italija 2007-2013 iz sredstev Evropskega sklada za regionalni razvoj in nacionalnih sredstev.


© Copyright 2013 SiiT.